Po - Pá 8:30 - 18:00, So 8:30 - 12:00

Provozní doba

12.12.2022

Krásné a pohodové vánoční svátky přeje kolektiv Vinotéky Tašner.

Obdarujte své blízké praktickým dárkovým košem, obsah koše upravíme na míru ve Vinotéce Tašner.

Mikulášský výprodej mladých a svatomartinských vín za super ceny, přijděte si vybrat do naší Vinotéky Tašner, rádi Vám poradíme s výběrem.

Pro výrobu těchto vín se hrozny, nechávají v dlouhém teplém podzimu viset na keřích, tam pozvolna vysychají a v jejich bobulích tak zůstává pouze koncentrovaná šťáva, která má min. 27° přírodní cukernatosti. Dalším zpracováním vzniká úžasné přívlastkové víno, které je označováno
jako výběr z bobulí. Ve vinotéce máme momentálně dvě odrůdy ( RŠ a TČ...

Ledová vína

07.12.2022

Pro tato vína se používají hrozny sklizené při teplotách - 7°C a nižších, které zůstávají v průběhu sklizně i zpracování zmrazeny a mají minimálně 27° přírodní cukernatosti. Vyrobená vína si tak ponechávají ovocnou kyselost a sladkost, jsou vhodná pro mimořádné příležitosti.

Husu na svatého Martina vám nezajistíme, ale vynikající svatomartínská vína, ano. Těšíme se na vaši návštěvu.

Mladé víno

02.11.2022

Tak jsme se dočkali. Již můžeme okoštovat první nalahvovaná vína z letošní podařené sklizně.
Co je mladé víno?
,,Chuť tohoto vína je specifická, přirozeně svěží. Lze v něm rozeznat tóny ovoce či květin a charakterizuje ho lehkost. Právě to přispívá k nemalé oblibě tohoto typu vína mezi konzumenty. Typické aroma tohoto vína může velmi rychle vyprchat...

Máme pro vás ve Vinotéce Tašner nově naskladněné víno od Gadjůška a to Tramín červený, výběr z hroznů, 2021, polosuché. Vůní připomíná čajovou růži s medovými tóny. Chuť má plnou, harmonickou s příjemným zbytkovým cukrem.

Dornfelder

31.10.2022

Milovníci vína, přijďte si k nám do Vinotéky Tašner pro lahev Dornfelder, moravské zemské víno suché, od oblíbeného Gajdůška. Je to jemné, červené víno, s vůní a chutí po ostružinách a čerstvě pražených oříšcích.