Pozdní sběr

08.08.2022

Jako pozdní sběr jsou označována vína, u nichž proběhla sklizeň hroznů v pozdějším termínu, a to až když cukernatost hroznů dosáhla 21-24°(stupňů) cukernatosti, měřené českým normalizovaným moštoměrem. Většinou se jedná o vína kvalitní.

Jsou to lehčí, příjemně pitelná vína, vyrobená z hroznů, které dosáhly cukernatosti 19-21° (stupňů) normalizovaného moštoměru. Takže, až uvidíte na konci léta ve vinohradu vinaře s malým "kukátkem", ten, toto právě sleduje.

Rulandské modré Akát z nové tematické řady Duel vinařství Znovín Znojmo má po přivonění příjemnou vůni po třešních, višních a ostružinách. Chuť má noblesní, sametově hladkou po vyzrálém lesním ovoci s harmonickou tříslovinou.

Přijďte ochutnat vína z nové tematické řady "Duel", vinařství Znovín Znojmo. Rulandské modré této řady je vyrobeno tradičním způsobem nazrávání v dubových nebo akátových sudech o objemu 5000 litrů. Na vás je už pouze posoudit, které vám více chutná. Obě lahve si můžete zakoupit v naší Vinotéce Tašner.

Přijďte si vybrat na léto do naší Vinotéky Tašner další sezónní hit. Nabídku rozšiřujeme o další ovocné stáčené perlivé víno broskev. Toto víno překvapí výraznou chutí vyzrálých broskví. Intenzivní vůně a jemné kyselinky ovoce dává vínu harmonii a svěžest.

Perlivá ovocná vína jsou u našich zákazníků oblíbeným produktem, tak po jahodovém týdnu nabídku rozšiřujeme v naší Vinotéce Tašner o perlivé ovocné víno meruňka. To vyniká jemnou chutí a přirozenou meruňkovou vůní. V chuti cítíme následné aroma pecek a vůně připomene meruňkový sad.

Chystáte se na grilovací párty či letní oslavu, stavte si vybrat u nás ve Vinotéce Tašner jahodové víno lahvové za akční cenu. Ovocné perlivé víno je vyrobeno z aromatických ovocných šťáv. Ovocná vína jsou kouzelným chuťovým zážitkem nasbíraného ovoce, čistého a bez přidaných vůní a barviv.

Zastavte se u nás ve Vinotéce Tašner, nabízíme aktuálně v akci jahodové ovocné víno čepované. Vyzkoušejte elegantní víno, vhodné na letní party nebo jako originální́ dárek pro dámu. Jahodové víno servírujte na ledu s mátou k italským těstovinám nebo grilovanému steaku.

Tento Armagnac má mosazně hnědou barvu s kaštanovými odlesky. Vůní připomíná kvalitní mléčnou čokoládu, sušené meruňky, růžový olej a sušené švestky. Má plnější hedvábnou, čokoládovou chuť s tóny para ořechů, karamelu a vanilky. Delší dochuť. Zraje 12 - 15 let.

Tento Armagnac má intenzivnější vůni a chuť s lehkým nádechem vanilky a ušlechtilého dřeva, s příjemnými podtóny kouře. V ústech má dlouhý závěr. Je to nejprodávanější produkt, vhodný pro všechny příležitosti. Tento nejoblíbenější Armagnac byl oceněn Zlatou medailí - Concours des Grandes eaux-de-vie d´Armagnac Eauze 2008. Zraje 6 let.